Filmy więzienie, lata 70., prawnik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje więzienie, lata 70., prawnik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gubernator kraju w Ameryce Południowej, płk Mendoza (Jean Guedes) i jego żona Emilia (Jean Guedes) posiadają ogromną plantację. Bogaci, ale niezadowoleni, znajdują przyjemność w uciskaniu słabych i niewinnych w wielkich orgiach. Jednak podczas jednego z wieczorów para, Beatriz (Geneviève Robert) i Raimundo (Andrés Resino), sprzeciwia się ich perwersyjnej woli. Aby się zemścić, Mendoza oskarża ich o zbrodnię, której są niewinni. Pomimo wysiłków ich prawnika Lindsaya (Dennis Price) zostają uwięzieni na Diabelskiej Wyspie. Oddzielony Raimundo zostaje internowany w więzieniu, narażony na sadystyczne prześladowania por. Wecklera (Jean-Louis Collins), podczas gdy Beatriz zostaje umieszczona w kwaterze dla kobiet, pod opieką okrutnej lesbijki Señory Cardel (Rosa Palomar). Beatriz, zainteresowana Marią (Carmen Yazalde), zbuntowaną więźniarką, zaprzyjaźnia się z Rosą (Josyane Gibert), donosicielką Cardel. Wzruszona losem więźniów Rosa dowiaduje się od swojego kochanka Wecklera, że ​​Raimundo wciąż żyje. Promuje ucieczkę pary, odwracając uwagę od Wecklera i jego popleczników. Ale dwoje kochanków zostaje wyprzedzonych przez gubernatora wyspy, płka Forda (Howard Vernon). Ich prawnik, Lindsay, bezskutecznie próbuje uzyskać ułaskawienie i rewizję pozwu. Podczas gdy Rosa jest karana, Beatriz i Raimundo zostają zastrzeleni...

Zodiak

7,3
W San Francisco następuje seria niewyjaśnionych zabójstw. Zodiac przesyła policji listy w których przyznaje się do popełnienia 37 morderstw, część popełnionych zbrodni szczegółowo opisuje. Listy trafiają również do redakcji "San Francisco Chronicle" i do adwokat Melvin Belli. Tożsamość mordercy nigdy nie została odkryta, cała sprawa pozostaje do dziś wielką zagadką.

Gotti

5,2
2,5
Historia życia Johna Gottiego (John Travolta), przywódcy mafijnej rodziny Gambino – jednej z najpotężniejszych i najbardziej bezlitosnych grup przestępczych w historii Ameryki. Gangster znany z brutalności i pogardy dla prawa, dzięki urokowi osobistemu i elegancji stał się ulubieńcem mediów. W 1986 roku twarz Gottiego pojawiła się na okładce tygodnika Time. Scenariusz filmu został oparty na książce syna gangstera – Johna Gottiego Juniora – „Shadow of My Father”.


Oparta na faktach historia amerykańskiego turysty aresztowanego za przemyt haszyszu. Przez 4 lata znosi nieludzkie traktowanie w tureckim więzieniu. Przed końcem wyroku ponownie staje przed sądem, który skazuje go na 30 lat. Tylko dzięki hartowi ducha i wsparciu współwięźnia udaje mu się przetrwać i zdobyć się na odwagę, by złapać tzw. "midnight express" (slang. "ucieczka").

Gotti

7,0
Nowy Jork, rok 1973. John Gotti, szef małej grupy gangsterów, będącej na usługach słynnej rodziny Gambino, znakomicie potrafi zadbać o własne interesy. Jako człowiek odznaczający się wielką siłą charakteru, bez skrupułów łamie i nagina do swoich celów przestępcze prawa.
Mocna opowieść, oparta na faktach, o miłości, akceptacji i rodzinie, osadzona w latach 70-tych. Kiedy nastolatek z zespołem Downa (Isaac Leyva) zostaje porzucony przez swoją matkę, homoseksualna para (Alan Cumming oraz Garret Dillahunt) przygarnia go i staje się dla niego kochającą rodziną, jakiej nigdy nie posiadał. Niestety, w momencie, gdy ich niekonwencjonalny układ zostaje odkryty przez urzędników socjalnych, mężczyźni są zmuszeni do walki ze stronniczym systemem prawnym, by uratować rodzinę. Główny wątek filmu to batalia rozgrywająca się na sali sądowej. Po jednej stronie jest system amerykańskiej opieki społecznej broniący konserwatywnych zasad pod pozorem dobra dziecka. Po drugiej para wrażliwych opiekunów, którzy niczym nieumęczony Don Kichot, do ostatnich sił, walczą o chłopca. Lada dzień wszystko się okaże…
Roman Polański wielkim artystą jest – to wiedzą wszyscy. Podobnie jak o tym, że zaprzepaścił swoją hollywoodzką karierę i reputację ponad 30 lat temu przez udział w gwałcie/stosunku z nieletnią. Przynajmniej tak każdy myśli... Odświeżenia tematu, i być może rzucenia na niego nowego światła, podjęła się Marina Zenovich. Próbuje ona zrozumieć przesłanki kierujące Polańskim uciekającym ze Stanów, co tak naprawdę zdarzyło się w tamtym czasie, a także sposób działania systemu prawnego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…