Filmy relacja mężczyzna-kobieta, miłość, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, miłość, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Charlie MacFell nienawidzi brudnej żużlowej drogi, która biegnie tuż obok jego rodzinnej farmy. Dla niego, droga, zawsze będzie symbolizować pogardę, brutalność i okrucieństwo, jakimi darzył go jego ojciec. Film opowiada o losach Charliego, o jego korzystnym społecznie i finansowo acz nieudanym małżeństwie z Victorią Chapman, prawdziwej miłości do jej siostry Nellie oraz udziale w I Wojnie Światowej, które uczyniły z niego mężczyznę o wielkiej sile charakteru, a której odmawiał mu jego ojciec.
Ekranizacja powieści słynnej pisarki Jadwigi Łuszczewskiej. Rzeczpospolita, wiek XVII. Podczas najazdu Tatarów zostają uprowadzone dwie dziewczynki o imionach Krysia i Marysia, których rody szlacheckie są ze sobą skłócone. Po upływie aż piętnastu lat na poszukiwanie zaginionych wyruszają dwaj młodzieńcy.
Młody mężczyzna musi wybrać jedną z dwóch kobiet, w których jest zakochany.


Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
XIV wiek, opactwo Benedyktynów w północnych Włoszech. Do klasztoru przybywa angielski franciszkanin Willhelm z Baskerville ze swym sekretarzem i uczniem. W starym, bogatym i szanowanym w Europie opactwie ma się odbyć ważne spotkanie o charakterze polityczno- religijnym na temat ubóstwa Jezusa Chrystusa. Tuż przed przybyciem Willhelma w opactwie ginie w tajemniczych okolicznościach jeden z mnichów. Uczony i inteligentny Anglik prowadzi śledztwo, ale morderstwa się mnożą, co komplikuje sprawę.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…